b_150_100_16777215_00_images_foto_dana_atletika-ribolov-4.jpg

NEVESINJE: Nevesinjska olimpijada je organizacijom Atletskog mitinga „Aleksa Kovačević“ na Gradskom stadionu potvrdila status značajne sportske manifestacije ove regije.

Iako je bio najavljen za otvaranje mitinga, paraglajding skokovi nisu održani zbog loših vremenskih uslova. Mladi i stari, profesionalci i amateri takmičili su se u 16 atletskih disciplina. Kao i uvijek, najviše interesovanja je bilo za takmičenja najmlađih, ali i je bilo zanimljivo posmatrati borbe između profesionalnih atletičara.

Nakon dužeg perioda bez ove discipline, ponovo je uvršteno bacanje kugle za muškarce, gdje je zlatnu medalju osvojio naš Boško Kovačević , a u disciplini bacanja koplja zlato je  osvojio Dejan Mileusnić iz Zenice.

Uroš Gutić iz Nevesinja je jedan od najuspješnijih domaćih takmičara, koji je osvojio dvije srebrne medalje, u trkama na 800 m i 100 m.

Od gostujućih atletičara Mladena Petrušić iz Sokoca je najuspješnija atletičarka sa  dvije srebrne medalje u bacanje kugle i koplja i jedne bronzane u trci na 100 m.

Vanja Spaić iz Trebinja, rekorderka BiH osvojila je zlato u disciplini bacanje koplja i bronzom u bacanju kugle.

Donosimo rezultate sa svih atletskih takmičenja

Bebi maraton (ž)

Teodora Stevović
Marija Kokotović
Ana Terzić

Bebi maraton (m)

Filip Radovanović
Luka Grubačić
Nikola Manojlovic

Trka pionirki (300m)

Kristina Dolina
Anastasija Janjić
Ines Ivković

Trka pionira (300m)

Aleksa Dabarčić
Uroš Grahovac
Vasilije Kovač

Trka pionirki (400m)

Ivona Rosandić
Nina Branković
Ana Rosandić

Trka pionira (400m)

Ivan Gambelić
Marko Milošević
Ratko Grahovac

Trka pionirki (600m)

Sandra Rosandić
Katarina Ačkar
Dijana Kovac

Trka pionira (600m)

Marko Aćimović
Dragan Čalija
Luka Radojičić

Bacanje kugle (ž)

Edisa Demirović (Tuzla) – 11,58
Mladena Petrušić (Sokolac)
Vanja Spaić (Trebinje)

Bacanje kugle (m)

Boško Kovačević (Nevesinje) – 13,98
Danilo Kovačević (Nevesinje)
Dragan Kovačević (Nevesinje)

Bacanje koplja (ž)

Vanja Spaić (Trebinje)- 36,80
Mladena Petrušić (Sokolac)
Emilija Kušić (Sokolac)

Bacanje koplja (m)

Dejan Mileusnić (Zenica)- 56,00
Aleksandar Lučić ( Sokolac)
Radovan Spremo (Nevesinje)

Trka na 100m (ž)

Ana Čolaković
Anica Bartula (Sokolac)
Mladena Petrušić (Sokolac)

Trka na 100m (m)

Vuk Prodan (Trebinje)
Uroš Gutić ( Nevesinje)
Saša Bukvić ( Nevesinje)

Trka na 800m (ž)

Monika Tončević (Tuzla)
Emilija Kušić ( Trebinje)
Ivana Šipovac (Nevesinje)

Trka na 800m (m)

Aleksandar Talić
Uroš Gutić (Nevesinje)
Aleksandar Stajić (Nevesinje)

b_150_100_16777215_00_images_foto_dana_atletika-ribolov-12.jpg

b_150_100_16777215_00_images_foto_dana_atletika-ribolov-17.jpg

b_150_100_16777215_00_images_foto_dana_atletika-ribolov-2.jpg

b_150_100_16777215_00_images_foto_dana_atletika-ribolov-3.jpg

b_150_100_16777215_00_images_foto_dana_atletika-ribolov-1.jpg